Filmy relacja mężczyzna-kobieta, zamach

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja mężczyzna-kobieta, zamach. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Weteran wojny wietnamskiej zostaje taksówkarzem. Jeździ głównie w nocy, od najgorszej strony poznaje życie Nowego Jorku. Nie może pogodzić się z otaczającym go zewsząd złem i zakłamaniem. Przygotowując się do zamachu na senatora poznaje dwunastoletnią prostytutkę, którą postanawia odesłać do domu...

Salt

6,5
Evelyn Salt (Angelina Jolie) jest agentką CIA, która zostaje oskarżona o działanie przeciwko USA przez Rosjanina Orłowa (Daniel Olbrychski), który sugeruje, że w Nowym Jorku zabije ona prezydenta Rosji. Podejrzewana o zamach agentka ucieka, a jej późniejsze działania stawiają znak zapytania, po której stronie tak naprawdę stoi.


Ostatni dzień wojny. Poranek pierwszego dnia pokoju. Pokazać tej szczególnej nocy losy młodego człowieka uwikłanego w okupacyjną przeszłość, zmęczonego bohaterstwem, przeczuwającego inne, lepsze życie. Cóż to za piękny temat do filmu. Tej szczególnej nocy spotyka się przeszłość z przyszłością - i zasiada do jednego stołu. Przy akompaniamencie tang i fokstrotów bohater filmu, Maciek Chełmicki, szuka odpowiedzi, jak żyć dalej - jak zrzucić dławiący bagaż przeszłości, rozwiązuje odwieczny dylemat żołnierza. Słuchać czy myśleć. A jednak Maciek zabije...

Szakal

6,9
Najsłynniejszy płatny morderca ma za zadanie zgładzić jedną z osobistości świata politycznego w USA. Jedyną osobą mogącą mu w tym przeszkodzić jest bojownik IRA odsiadujący wyrok dożywocia w amerykańskim więzieniu.

JFK

7,7
Historia zamachu i zabójstwa prezydenta USA - Johna F. Kennedy oraz próba znalezienia prawdziwych mocodawców tej decyzji.
Akcja rozgrywa się w połowie lat 60., w okresie prezydentury Lyndona Bainesa Johnsona, rzecznika eskalacji wojny w Wietnamie. Bohater filmu jest postacią autentyczną, choć "prawdziwy Adrian Cronauer nie był wcale tak śmieszny" - przyznał w jednym z wywiadów reżyser, który nie chciał jednak realizować kolejnego dramatu wojennego w rodzaju Czasu Apokalipsy czy Plutonu. W latach 1962-71 w wojnie w Wietnamie brały udział miliony Amerykanów, doskwierała im tęsknota za domem i rodzinami. Cronauer przybywa do Sajgonu w 1965 roku, kiedy zaostrza się konflikt wietnamski. Wzrasta liczba wojsk amerykańskich, nasilają się walki. Jako prezenter rozgłośni AFR (Armed Forces Radio) ma umilać czas walczącym żołnierzom, przekazywać najnowsze wiadomości z frontu, wreszcie podnosić morale armii. Audycja radiowa, którą prezenter zawsze rozpoczyna od przeciągłego okrzyku "Good morning, Vietnam", zyskuje coraz większą popularność wśród żołnierzy. Popularny staje się również sam Cronauer, który korzystając z konstytucyjnego prawa wolności słowa wypowiada bez ogródek swoje sądy, kpi i szydzi, nadaje zakazane dotąd songi polityczne i muzykę rockandrollową, ignoruje skreślenia wojskowego cenzora, puszczając w eter wszystkie wiadomości. Choć Adrian Cronauer jest uwielbiany przez prostych żołnierzy, staje się utrapieniem przełożonych, z którymi rozpoczyna prywatną wojnę.
Klasyka polskiej kinematografii. Serial Konrada Nałęckiego powstał na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, który jest także współautorem scenariusza. Nakręcono trzy serie przygód załogi „Rudego” – łącznie 21 odcinków. PRL-owskie władze chętnie traktowały serial jako materiał propagandowy, prezentujący obowiązującą wówczas wersję historii z polsko-radzieckim sojuszem na pierwszym planie. Janek wstępuje w szeregi Wojska Polskiego do oddziału wojsk pancernych. Zostaje włączony do załogi czołgu o numerze 102. Wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami broni Olgierdem, Gustlikiem, Grigorijem i psem Szarikiem rusza wyzwolić ojczyznę. Dla dzisiejszego widza „Czterej pancerni i pies” pozostają znakomitą produkcją wojenno-przygodową. Zrealizowane z rozmachem sceny batalistyczne, trzymająca w napięciu akcja, zabawne dialogi i przede wszystkim doskonałe postacie stworzone przez wybitnych aktorów – to nieprzemijające wartości serialu.

Kiler

7,7
Bohaterem jest sympatyczny trzydziestoletni taksówkarz Jurek K. – człowiek pod wieloma względami przeciętny, mający jedynie nieprzeciętnego pecha. Zdarza się jednak coś, co zmienia całe jego życie – pewnego ranka Jurek zostaje aresztowany jako bezwzględny, profesjonalny zabójca o pseudonimie Kiler. Nieśmiały, zagubiony, niekiedy zabawny nieudacznik nagle zaczyna być uważany za zabójcę o międzynarodowej sławie. Zostaje otoczony podziwem i szacunkiem nie tylko ludzi, z którymi przychodzi mu dzielić celę, ale także policjantów i więziennej służby. Nareszcie spotyka się też z żywym zainteresowaniem płci pięknej. Gdy bohater zostaje uwolniony przez gangsterów, kiedy poznaje ich z bliska, kiedy wreszcie dowiaduje się, dlaczego go uwolnili, zmienia zdanie na temat swojego „gwiazdorstwa”. Postanawia działać. Wyprowadza w pole prawdziwe grube ryby i wychodzi z tego obronną ręką.

PitBull

7,7
Serial ukazuje codzienne życie policjantów z warszawskiego Wydziału Zabójstw. Codziennie muszą dokonywać bardzo trudnych, życiowych wyborów. Niestety wiele spraw przenoszą z pracy do domu, co bardzo niekorzystnie wpływa na ich stosunki domowe. Niektórzy nie wytrzymują presji i popadają w alkoholizm lub narkotyki.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…